O mnie

Krótko pisząc to jest ze mnie człowiek który na nic nie ma czasu a mimo wszystko znajduje go na wszystko. A muszę pogodzić prace zawodową, spędzanie czasu z rodziną i muszę mieć chwilę na swoje hobby.

Od 2018r oficjalnie jestem operatorem urządzeń radiowych ze znakiem stacji SP6INA. Moje QTH (czyt. lokalizacja stacji) to Wrocław a konkretnie Ołbin. Sprawia to że i miejsca na anteny nie ma i zakłócenia są wysokie. (W szczególności tramwaje te nowsze dają popalić na niższych pasmach) Jednakże trzeba brać życie takim jakim jest, nie załamywać się i wykorzystywać wszystko co się ma. 😉

Aktualnie pracuje na sprzęcie firmy Yaesu tj. FT-DX3000D na pasma 160-6m i FT-8800 na 2m i 70cm. A jak człowiek wychodzi z domu to zabiera FT-2D by lokalnie być w kontakcie i zrobić przysłowiowe QSO z ławeczki w parku.

Anteny skromne na razie, zwykły multidipol nna KF i Diamond X300 na UKF/VHF ale może uda się to zmienić w tym roku i postawie coś kierunkowego. Choć dach skośny 45stopni i malutka kładka kominiarska sprawiają że ciężko cokolwiek sensownego postawić.