Kategorie
Bez kategorii

EWLog

https://www.ew8bak.ru/

Człowiek wrócił do pracy więc i czasu nie ma za wiele, jednakże zawsze chwilę znajdzie na hobby i marnowanie czasu przy testowaniu różnych rzeczy. A że aktualnym moim systemem operacyjnym jest Fedora Linux w wersji 32 (może o niej w innym poście jak już wyjdzie wersja stabilna) a jako program do logów używam aktualnie CQRLog którego sobie zresztą chwalę za wszechstronność to jednak trzeba zasmakować czegoś nowego. No i jest…

EWLog autorstwa EW8BAK (od niedawna w wersji angielskiej), jest projektem którym interesowałem się od dawna ale jednak nie znając języka Rosyjskiego nie wdrażałem go na dłużej a jedynie traktowałem jako ciekawostkę gdyż jest dostępny na wiele platform tj. Windows, Linux (deb i rpm) oraz Android. Oczywiście mnie interesowała wersja rpm na Linux-a. I tu z przykrością muszę stwierdzić że nie jest to program OpenSource ale o zamkniętym kodzie. Z drugiej strony znając życie niewiele osób z tego powodu będzie łamać kopie. Ale mi trochę przeszkadza jednak 😉


Czym jest EWLog? Jest programem do prowadzenia dziennika łączności ze wsparciem dla clusterów i sterowania radiem po CAT (hamlib). W sumie wszystko bardzo ładnie zrobione.
Oczywiście jest automatyczne wysyłanie logów do najpopularniejszych portali internetowych z logami, w tym qrz.com oraz pobieranie informacji o stacji właśnie z qrz.com i qrz.ru.
Dodatkowo EWLog posiada wsparcie dla zewnętrznych programów, na razie tylko fldigi i WSJT-X ale do normalnej pracy w emisjach cyfrowych wystarczy.

Ogólnie program działa bardzo stabilnie i przez ten czas jak z niego korzystam nie zauważyłem z nim problemów. dodatkowym atutem jest dobra komunikacja z ew8bak czyli jego autorem. Na maile odpisuje szybko, zawsze służy pomocą a wykryte błędy potrafi naprawić w ciągu kilku godzin 🙂

Jednym słowem POLECAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *